KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15648329
nr 1564 8329
Olle von Schewen
(1908-1974), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 28x34-52x61 cm
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 18 september 2023
kl 20:52:14
Olle von Schewen
Läs mer om Olle von Schewen